Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

hlavní články

06.05.2008 Film: Sovětské atomové sklady Ralsko

Jeden můj čtenář mi poslal internetovou adresu, na níž můžete vidět film o dvojici skladů sovětských jaderných hlavic v Ralsku. Trvá 17 minut a je úděsný. Tyto sklady vznikly na základě dohody československé a sovětské vlády z roku 1965. Takže tvrzení Antonína Novotného, že on k nám nikdy sovětská vojska nepozval, je lež.

Těch skladů v Čechách bylo šest: dva v Ralsku, dva v jižních Čechách a dva v Brdech. Vždycky jsou od sebe několik set metrů. Jejich cena byla 500 milionů tehdejších korun. Skoro všude je zplundrovali vandalové.
Škoda, mohli tam chodit demonstrovat dnešní antiradaristé ze skupiny Ne základnám a blázniví greenpeasáci, kteří táboří v Brdech.
Komentář uvádí, že při útoku československé a sovětské armády na Spolkovou republiku Německo a Francii, kde se měly střetnout hlavně s americkými divizemi, mělo být během prvních osmi dnů použito 131 jaderných raket a bomb.
Ovšem je známo, že Američané počítali s tím, že na tento útok odpoví atomovým bombardováním Slovenska, aby přerušili příchod sovětských vojsk. Zaplaťpánbůh, že se to nestalo.
Tak se podívejte:
http://www.rezek.biz/skl.htm
nahoru | zpět

ed2006-2012 © kuks