Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýIvo Heřmánek (11.07.2007 10:29)

Pane Pacnere, velice si Vás vážím, ale nedá mi, abych Vás trochu nepopíchnul.
Jaké názory mají podle Vás ve veřejnoprávní televizi místo? Takové, které vyhovují právě vládnoucí straně? Kdo to má hlídat? Velký cenzor?
Můžeme pak ještě hovořit o demokratické zemi?

novýPane Pacner, (05.05.2007 00:49)

ělánek "Svědomí Washingtonu" je výborný přehled. Za svých 70 let života jsem nečetl lepší zhodnocení posledních 50 let světové politiky a hlavně důvodů, proč se stalo to či ono . Blahopřeji vám i autorovi knihy a myslím, že by si to měl přečíst každý, protože to je návod, jak dál.

Obávám se ale, že dnešní generace - a oni jde především - nepochopí, že to byla drahá škola, jak blízko měli Rusové k zabrání či finlandizaci Evropy a čemu všemu vděčíme za to , že už nejsme ruská gubernie. Když jsem v 69 roce utíkal za hranice, tvrdil jsem, že se osvobodíme, jen když se změní režim v Moskvě. Jak vidno, nebyl jsem daleko od pravdy a jsem rád, že jsem se toho dožil.

V dnešní době, kdy je veřejnost značně manipulována tiskem a politology, je o to důležitější, aby si každý z nás opakoval Ciceronovu otázku "Komu to slouží?" než se rozhodneme tak či onak. Ono to totiž není na první pohled jasné. Jistě, mladá generace si myslí, že je originální - a až si nakonec uvědomí, že jen opakuje naše pitomé chyby, bude pozdě.

novýA.Roun (25.04.2007 18:17)

Vážený pane Pacnere, vloňském roce jsem si koupil Vaši knihu "Osudové okamžiky Československa", moc Vám za ni děkuji, dozvěděl jsem se mnoho informací, po kterých jsem vždy přadl. Ještě jednou díky a přeji mnoho zdraví do dalších let. A.Roun,Vidnava.

novýMuller (28.03.2007 20:45)

Vše nejlepší k narozeninám i 29.03. 2007 autoru literatury faktu.
přeje M.Muller (občasný čtenář nejraději literatury faktu) 28.03. 2007

novýLadislav N. (26.03.2007 20:10)

Vážený pane Pacnere,
objevil jsem na jednom ruském webu zajímavý ruský videodokument o dlouho komunisty utajovaném neštěstí s množstvím mrtvých na Kosmodromu. Jmenuje se "Upáleni zaživa" či "Uhořeli zaživa" a kromě autentických archivních videosnímků obsahuje řadu svědeckých výpovědí lidí, kteří katastrofu přežili. Je možné, že Vás i čtenáře bude zajímat. Proto uvádím URL, z nichž je možné dokument stáhnout a po sloučení částí archivu *.rar a rozbalení i přehrát na počítači s instalovanými kodeky (filtry) pro DivX 5. Tři části mají 95 MB, čtvrtá 82 MB, dokument-celek pak 349 MB. Vše je v původním znění - rusky.
Dokument je velmi zajímavý, byť některé archivní záběry jsou velmi skličující.
Doufám, že Vám bude dobrou informací, jednou z těch, jichž máme z Ruska stále velmi málo.
Přeji mnoho zdraví a pracovního elánu.
*************************************
Orig. název: "Kosmodrom - Sgorevšie za živo"
Jazyk: ruský
Délka (hodin): 0:51:12

Video: DivX 5 640x480 25.00 fps [Stream 00]
Audio: MPEG Audio Layer 3 , 44,1 kHz, stereo 128 kbps [Stream 01]

http://www.filefactory.com/file/75a82f/
http://www.filefactory.com/file/0d4834/
http://www.filefactory.com/file/299c9b/
http://www.filefactory.com/file/855cf2/

novýJ Stanek (18.03.2007 14:16)

Vazeny pane Pacnere

Protoze se mi mnoho lidi ptalo, od te doby co jsem se vracel do nasi vlasti z exilu, na pana Carla Hodka z West Chicaga musim napsat par radek.


Dlouho pana Hodka neznam, asi od te jejich Sametove revoluce.
Obcas napsal do Nedelniho Hlasatele nejaky clanek. V poslednich letech byly jeho clanky nekdy kriticky proti soucasnemu vladnuti v byvalem Ceskoslovensku. Vim, ze kdyz byli cesti politici na navsteve u nas v Chicago pan Hodek byl schopen udelat cokoliv, aby mohl sedet vedle nich exsoudruhu pri slavnostni veceri.
Jednalo se vzdy o byvale komunisty. Pritom schuzky nebo vecere s nimi byly dost utajene i mezi ostatnimi zastupci exilovych organizacich. Proste tam zvali jenom vyvolene a Hodek byl mezi nimi.. Pan Hodek proslul take svymi kontakty na ceske velvyslanstvi nebo primo do prazskeho hradu. Jeho vlastenectvi se nijak neprojevovalo za celych 40 doby komunismu v Ceskoslovensku.
Nebyl vubec nikym z aktivnich exulantu znam. Carl Hodek nepomahal nasim exilovym organizacim i kdyz bylo nekdy velmi potreba a ani se nijak verejne neprojevoval. Proste ho nikdo neznal a nikdo o nem nic nevedel. Slysel jsem od mych pratel, ze Hodka z Nedelniho Hlasatele vyhodili. Meli se tam v Hlasateli verohodne dozvedet o Hodkove komunisticke minulosti. Totiz Hodkova rodina mela byt za valky napojena na Komunistickou bunku a byli kvuli tomu v koncetracnim tabore. Vsichni navic mluvili hebrejsky. On sam velmi aktivne pomahal komunistum v roce 1946 ve volebni kampani. Stale vychazim z informaci od meho pritele Petra, ktery Hodka znal jeste z Cech. Karel Hodek odesel z Ceskoslovenska v padesatych letech za velmi zvlastnich okolnosti do Ameriky. A jak uz jsem se zminil celych 40 let nikdo o nem nic nevedel a nikdo ho neznal. Najednou se objevil az v dobe rozpadu sovetskeho imperia jako bohaty clovek, multimilionar se jmenem Carl Hodek a v oblasti Chicaga zakladal jakousi organizaci spolecne s dobrymi prateli odhaleneho exiloveho udavace,agenta STB Chalupy. Byla to velmi prapodivna a uzavrena organizace. Myslim si, ze Hodek urcite neni zadnym aktivnim vlastencem nebo velkym bojovnikem proti komunismu. Presneji receno alespon v dobe komunismu jim nebyl. Proste neni jiste tim clovekem, kterym se v poslednich par letech presentuje a to nekdy hodne hlasite. Jestlize pro nekoho pracuje dela to na venek velmi dobre. Rozdil je mezi lidmi co znaji Hodka na dalku a mezi nami, co zname lidi v nasem okoli.
Mezi nami Hodek nema duveru. To je vsechno co muzu zatim
napsat.

Jarek Stanek - Chicago.

novýCarl Hodek - USA (14.02.2007 10:47)

Vazeny pane Pacnere, nahodove jsem narazil na Vasi internetovou stranku. Nevim, zdali si mne jeste pamatujete. Kdy jsme se naposledy osobne videli tak to bylo, podle meho zaznamu, 10. kvetna 1995 pri schuzi, ku ktere jsem byl pozvan. mimo jinych, CTV dopisem od jisteho pana Karla Hynle(ho)?. Nevim, jestli to jmeno mam spravne. Tak jako tak, jsme nyni oba mnohem starsi, ale nevim zda moudrejsi :) Jak jiste vite, vysoky agent akce KLINU V. Chalupa pred nekolika lety byl povolan do pekla. Netrvalo to dlouho a "novy" jeho nastupce se doastal do USA pod nekolika jmeny. Rodne jmeno Hans Hönner, Jan Honner, Jan Novak, Jan Newman + nekolik jinych jmen. Je nyni v Chicagu. Originalni prijezd byla Kalifornie odkud on byl poslan sem. Verte tomu nebo ne, vazeny pane Pacnere, tento drzy chlapik ma vse obsazeno, tj. je ve vsech spolcich a organizacich. Abych nezapomel: pochazi z Brna, jeho otec byl vysokym dustojnikem za komunistu v Brne a jeho mama byl tajemnich OVKSC taktez v Brne. Laskave Vas chci pozadat, aby tento muj dopis jenom osobne mezi nami "starymi." Okay? Pro Vasi informaci, moje zdravi mi uz tak moc nedovoluje psat nejake delsi clanky. Jestlize si pamatujete na nase noviny Hlasatel, ten byl as tak pred rokem ci vice "oddelan" agentem Honnerem, ktery se v Hlasateli podepisovam jen pod inicialky JN. Tudiz pravy antkomunisticky exil ve skutecnosti zde kolem Chicaga neexistuje.
Predem Vam dekuji za Vasi "osobni" odpoved a prosim Vas, poslete mi Vasi "osobni" e-mail adresu. S pranim vseho dobra jsem Vas s mnoha pozdravy Carl Hodek - aka Karel IV

novýDaniel Macháček (08.02.2007 15:22)

Dobrý den

Mám vůči vám jednu výtku technického charakteru. Když jste psal do Mladé Fronty a zmiňoval jste se o špionážních družicích USA, použil jste data velmi přitažená za vlasy. Mluvil jste o rozlišení 1 cm a snímku 60 km x 60 km.
Spočítal jste si jak obrovský čip by na to byl potřeba? Takovýto čip by musel mít 6000000 pixelů na 1 stranu. Něco takového je dnes zcela mimo technické možnosti a to z toho důvodu, že by takový čip musel být neuvěřitelně veliký (několik metrů v průměru) a případné družice by se ani nevešel nemluvě o velikosti případné optiky. Nebo by musely být jednotlivé elementy strašně malé a potom by měl tento čip mizernou citlivost. Pro zajímavost tedy největší složené čipy mají několik desítek tisíc pixelů na jednu stranu.
Další výtka je k samotnému rozlišení. 1 cm je tak na úrovni teoretické rozlišovací schopnosti 9 m dalekohledu z výšky 150 km. Takový dalekohled zatím do vesmíru rozhodně vyuštěný nebyl. U družic typu KH-12 (jistě jste o nich slyšel) se předpokládá, že rozlišení může jít k 10 cm.
Pokud by taková družice chtěla jít s rozlišením níže narážela by na problémy se zkreslením obrazu v atmosféře.
Ve skutečnosti jde dnes vývoj jiným směrem a to k zobrazování v infračerveném pásmu a především k družicím radarovým se schopností sledování pohyblivých cílů apod.
Proč o tom píšu. Je těžké vysvětlit technicky nevzdělanému člověku proč je nějaký fakt evidentně špatně, když si něco přečte v novinách. A věřte mi (to teďka není narážka na vás), že se to v běžných denících velmi zkreslenými informacemi jenom hemží. Pokud by vás zajímaly bližší informace, tak vhodným začátkem je třeba stránka www.fas.org.

S pozdravem
Daniel Macháček

architeuthis@centrum.cz

novýJan Hora (29.01.2007 07:34)

"A co z toho budeme mít my, Jájínku?" zeptal se Mirek Topolánek Jiřího Paroubka. Ten se zamyslel a pravil: "Budete, mít z toho, Mirku, toho Tlustého definitivně na druhé koleji." Co na to říct? "Beru," rozhodně souhlasil Topolánek.

www.aktuar.cz

novýVladimir Princ,Lawndale, USA (28.01.2007 05:32)

Mily priteli, rad jsem si precetl Tve inter.stranky a budu je ted cist pravidelne. Ve zprave z 22.7.2006 "Oteplovani prichazi" jsem nasel zminku o svem priteli Dr.Georgu Kuklovi (nyni v USA) a jsem presvedcen, ze ten ctenar Tomas Svoboda, ktery Ti napsal 16.1.2007, je TOM z meho skautskeho oddilu.Zucastnil se jednoho kosm.kongresu v Nemecku. S pozdravem Princnahoru | celkem: 1241 | stránka: «<121122123124125>»

ed2006-2012 © kuks