Karel Pacner

novinář, který píše i knihy, nyní na odpočinku

dopisy čtenářů

povinné
povinné
povinný, nebude zveřejněn

ANTISPAM Sečtěte dvě a tři (číslovkou):

novýMartin (28.10.2007 02:22)

Děkuji za objasnění. Bylo mi to divné, ale takto je to už pochopitelné a navíc to dokládá obdivuhodnou skromnost pana Ivo Budila.

novýKarel Pacner (27.10.2007 16:41)

Pane Martine, Ivo mně ten nucený odchod vysvětloval tím, že prý ten nový mladý šéf usoudil, že je na Meteor starý. Na druhé straně vím, že Meteor byla kláda, byly doby, kdy ho dělali dva redaktoři. Ještě tentýž den však dostal nabídku z Leonarda. A když jsem se ho ptal, jestli v tom nemohu přes některé známé něco udělat, třeba i představitelé Akademie věd by za něj mohli intervenovat, řekl, abych v tom radši nešťoural. V Leonardu byl rád, obklopovali ho mladí a vnímaví lidé, kteří byli rádi za jeho rady a zkušenosti.

novýMartin (27.10.2007 10:24)

Ke smutné vzpomínce na pana Iva Budila a poznámce, že po nuceném odchodu (škoda každého dne, kdy takoví lidé jak pan Ivo Budil nesměli dělat svou práci!) a po návratu do Českého rozhlasu k Meteoru, opět pan Ivo Budil odešel - cituji - "když ho mladý přemoudřelý šéf před několika lety vyhodil, začal spolupracovat s rádiem Leonardo, jemuž věnoval všechny své síly". Poznámka o "přemoudřelém mladém šéfovi" mne šokovala. Netušil jsem o tom. A ptám se proto, kde tedy byli se svým hlasem ostrého protestu všichni, kteří tuto věc věděli a dnes ji připomínají a také dnes se smutkem na pana Iva Budila právem vzpomínají? Proč tehdy neprotestovali proti kariéristovi? Proč se veškerou silou nepostavili za pana Iva Budila a za jeho práci? Proč se opakovala křivda z let sedmdesátých i v době, kdy pravidla té doby už dávno neměla v naší zemi fungovat? Jak se zachoval ředitel rozhlasu - a zachoval se vůbec nějak? Co novinářští kolegové, kteří vše věděli? Nerozumím tomu!

novýKarel Pacner (25.10.2007 20:45)

Pane Klinkovský, vůbec si nejsem jist, co jsem stvořiteli svých stránek dával za podklady. Spíš si myslím, že to vytvořil z víc fotek, ale přesně si to nepamatuji, už je to rok. Zkuste se sám podívat na archiv Apolla - http://www.apolloarchive.com/apollo_gallery.html
Pane Zavadile, díky za morální podporu. To víte, že píšu - je to hned v úvodu rubriky Hlavní články. Rád bych do konce roku dopsal Atomové vyzvědače studené války. S kamarádem Tondou Vítkem děláme pro iDnes/Technet seriál o kosmonautice. Včera jsme měli schůzku s jedním nakladatelem, který to chce vydat jako knihu. A mám i další plány.

novýEvžen Zavadil (25.10.2007 15:08)

Vážený pane,
já nevěřím, že teď nepracujete na nějaké nové knize. Vaše celoživotní vášeň: astronautika a spy Vám určitě nedá spát. A tak si dovoluji Vám držet palce (nebo spíš ruku na klávesách PC) aby jsme si zase něco nového od Vás přečetli.
Co Vy na to ? Zdraví E.Zavadil
Poznámka: Co popsat vojenskou kosmonautiku v SSSR a Rusku ?

novýOlga Bendová (12.10.2007 12:13)

Vážený pane Pacnere, Váš clánek o srazu spoluzaku mne oslovil.
Za prvé maminka byla absolventka Gymnázia Kromeříž 1950. Od roku 2000 se scházeli každý rok. A vždy to byl čas, na který se moc připravovala.
Nemůžu vědět, co si povídali. Jednou jsem ji vyzvedala autem ze srazu a byla nevypáčitelná.
Doma jsem našla dědečkovu korespondenci ke srazu spolužáků v roce 1960. bylo to padesát let od ukončení Učitelského ústavu v Kroměříži a mnozí si stěžovali na zdraví a omlouvali se. že nepřijedou. olik se jich sešlo nevím.
Mne samotné se nejblíže týká sraz se spolužáky ze základní školy po 20 letech. Některé neviděla 17 let. Také se těším. maturitní patnícka byla prima.
Na srazy se prostě chodí, jezdí, létá, omlouvá pouze smrt. Kdo si to není schopen uvědomit, má škodu.
Rozumím vašemu smutku, že někteří už nikdy nepřijdou. Dokud na ně má kdo vzpomínat, je to pořád ještě dobré. A jedno potěšení na závěr: lidská mysl ukládá všechna zážitky a vzpomínky, jen ten mozkový archivář to občas špatně popíše a nejsme si vždy schopni vybavit událost na vlastní přání. A pak nás z nenadání přepadne myšlenka na událost starou třeba třicet let a je to jako by se to stalo teď.
Přeji Vám ještě spoustu třídních srazů s dobrou účastí a zdravím podporovaným výdobytky medicíny.

novýKarel Šula (04.10.2007 15:28)

Při dnešním výročí kosmonautiky,bych Vám chtěl poděkovat za Vaše publikace,které mi pomohly rozšířit si vědomosti v tomto oboru.

novýIng.František Hadinec,Mladá Boleslav (26.09.2007 08:07)

Původně jsem pro svého 11-letého syna hledal jak funguje kapalný raketový motor. Narazil jsem na vzpomínky na Janovice n/Úhl. a četl je včera do noci. Je to hezky napsáno, vrátilo mi to do let mého dětství. Sám jsem je opustil po VŠ a 5.1.1967 přišel do Ml.Boleslavi kde již 40 let žiji.
Zdravím a přeji mnoho zdaru.
PS. I naše studna měla stejný osud, proto ji švagr nechal zavést když ještě v Janovicích žil.

novýTomáš (11.09.2007 19:11)

Zelam dobry den. Pan Pacner obdivujem a podporujem vasu pracu. Som naozaj nadseny z knih ako Kolumbovia vesmiru ... prvy diel som precital za par dni. Chcel by som sa vsak opytat kde by sa dali zohnat vase starsie publikacie. Uz dlhsi cas zhanam najme " Tajný závod o Měsíc " . Avsak potesil by som sa z kazdej vasej knihy.
bellov@azet.sk

novýTomáš Němec (11.09.2007 10:43)

Nejsem ten jmenovec co píše sci-fi. Vážený pane Pacnere, velice si vážím vaší práce, zejména v dobách totality jsem ve vašich textech vždy cítil silnou touhu po faktech a minimum povinného nadšení. Poněkud mě ale podráždil váš text o Apollu 20 na Psovi. Mám občas pocit, že jsou ufologové záměrně diskreditováni. Vždycky když se objeví vlna zájmu, je calá věc zbořena něčím tak debilním jako byla vámi zmiňovaná pitva roswellského těla nebo teď to Apollo 20. My, rozumní skeptici, se ale přece VŽDY musíme ptát: CUI BONO ? Rád bych vám poslal text, který jsem psal před lety, kdy jsem se dostal do kontaktu s dívkou, která viděla UFO (u Jindřichova Hradce). Poskytnete mi svoji mailovou adresu?nahoru | celkem: 1241 | stránka: «<119120121122123>»

ed2006-2012 © kuks